Yhteystiedot

Käyntiosoite: 
Yliopistonkatu 31
20100 Turku

Puhelin:

02 2633 4900
Sähköposti: 
oppisopimus@turku.fi

Koivisto Pekka johtava koulutustarkastaja
050 082 4139
pekka.koivisto@turku.fi

Vastaa aloista:

  • hallinnointi
  • yrittäjät
  • johtaminen
  • tuotekehittäjät
  • hierojat
     

Lehtinen Anniina koulutustarkastaja
050 468 2186
anniina.lehtinen@turku.fi

Vastaa aloista:

  • liiketalous ja kauppa
  • kiinteistönvälittäjä
  • graafinen ala ja viestintä


Suutari Pia koulutustarkastaja
050 590 7928
pia.suutari@turku.fi

Vastaa aloista:

  • kasvatus
  • sosiaali ja terveys
  • lääkeala
  • tekstiili ja vaatetus
  • puhdistuspalvelu
  • vapaa-aika
     

Jarmo Matala-aho koulutustarkastaja

 

044 907 3895
jarmo.matala-aho@turku.fi

Vastaa aloista:

  • rakennus ja talotekniikka
  • varastointi, logistiikka
  • kuljetus ja liikenne
  • kone- ja metalli

Rahko Tuomo koulutustarkastaja
050 526 4629
tuomo.rahko@turku.fi

Vastaa aloista:

  • hotelli, ravintola, matkailu, elintarvike
  • palvelu- ja luonnonvara
  • liikunta
  • informaatio- ja kirjastoala
  • turvallisuus
  • kauneudenhoito
  • käsi- ja taideteollisuus
     

Friman Mervi oppisopimussihteeri
040 620 3324
mervi.friman@turku.fi

Vastaa aloista:

  • sosiaali, terveys ja liikunta
  • vapaa-aika ja nuorisotyö
  • matkailu, ravitsemis ja talous
  • puhdistuspalvelu
  • muu tekniikka
  • luonnonvara
  • internet- ja markkinointivastaava

Saarinen Sari oppisopimussihteeri
040 632 3249
sari.saarinen@turku.fi

Vastaa aloista:

  • liiketalous
  • rakennus ja talotekniikka
  • tietojenkäsittely
  • graafinen alan ja viestintä
  • ajoneuvo- ja kuljetustekniikka
  • puu ja pintakäsittely
  • sähkö ja tietoliikenne
  • kone- ja metalli
  • turvallisuus

Salminen Sirpa oppisopimussihteeri
040 632 3247
sirpa.salminen@turku.fi

Vastaa maksuliikenteestä.